X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
غریبه ای آنسوتر
  
 
 
آرشیو
 
دوشنبه 12 خرداد‌ماه سال 1382
این هم متن توضیح کیهان!

«دیروز دادستان محترم تهران در اولین اقدام خود بعد از راه اندازی دادسراها، از روزنامه کیهان شکایت کرد و مدیر مسئول روزنامه را به دادگاه فراخواند. در شکایت دادستان با اشاره به ستون گفت و شنود دیروز کیهان آمده است که از آن اهانت به نمایندگان و ساحت مقدس مجلس شورای اسلامی برداشت می شود!
در همین حال، برخی از مطبوعات مدعی اصلاحات نیز در شماره امروز خود با زبانی نه چندان مودبانه ، طنز دیروز کیهان را، اهانت به نمایندگان مجلس قلمداد کرده اند.
متن گفت وشنود دیروز کیهان به این شرح است؛
در این باره اشاره به چند نکته ضروری است.
الف: همانگونه که در طنز مورد اشاره آمده است، ماجرا مربوط به یمن و پارلمان آن کشور است. بنابراین ادعای اعتراض کنندگان که آن را اهانت به مجلس شورای اسلامی تلقی کرده اند، بی اساس می باشد.
ب: در ستون گفت وشنود دیروز تاکید شده است که: «اگر در کشوری نظارت استصوابی نباشد...» و حال آنکه در ایران اسلامی، نظارت استصوابی وجود دارد و نمایندگان مجلس با توجه به نظارت استصوابی وارد خانه ملت شده اند، بنابراین، مجلس شورای اسلامی و نمایندگان آن نمی توانند مورد اشاره باشند.
ج: کیهان همواره حفظ حرمت مجلس و نمایندگان را وظیفه قانونی و شرعی خود دانسته و می داند و براساس همین دغدغه، کسانی را که حرمت خانه ملت و نمایندگان مردم را- به هر شکلی- مخدوش کرده اند، مورد نقد و اعتراض قرار داده است. به عنوان نمونه، یادداشت روز کیهان دیروز به تقدیر و تمجید از نمایندگان مجلس و اقدام درخور تحسین آنها در همدلی و همراهی برای مقابله با توطئه دشمنان اختصاص داشت.
و اما، بیرون از موضوع طنز دیروز، باید گفت اگر نظارت استصوابی حذف شود، طبیعی است که برخی از افراد ناشایسته، نظیر مفسدان اقتصادی، عوامل بیگانه، جاسوسان و... «به خودشان اجازه می دهند که وارد پارلمان شوند» و اگر خدای نخواسته چنین اتفاق ناگواری رخ بدهد، آیا تمامی دلسوزان و صاحبان اندیشه از جمله نمایندگان محترم مجلس تصدیق نمی فرمایند که در این صورت باید از «گاو» به خاطر طنز دیروز عذرخواهی کرد، چرا که، به قول قرآن کریم- اولئک کالانعام، بل هم اضل- اینگونه افراد پست تر از چهارپایان هستند. آیا نیستند؟! »
کیهان ۱۲ خرداد ۱۳۸۲ - صفحه ۲

 

عجایب:
۱- دادستان تهران در اولین اقدام خود از روزنامه کیهان شکایت کرد ( نگران نباشید، چاقو دسته خود را نمی برد ).

۲- روزنامه کیهان مرزهای ایران را هم درنوردیده و به دنبال حل معضلات یمن هم هست ( بند ب فوق را بخوانید‌ ). ضمناً این ستون گفت وشنود اصلاً یک ستون بین المللی است و خوانندگان هم بی جا می کنند برداشت داخلی از آن بکنند حتی اگر خواننده عزیزی مثل قاضی القضات مرتضوی باشد.

۳- در مورد عجایب مندرج در بند ج توضیحی نمی دهم، حواله دروغگویان به روز محشر باد.

۴- برادران کیهانی قرآن بلدند بخوانند، اما باید به ایشان گفت:
     گر تو قرآن بدین نمط خوانی             ببری رونق مسلمانی
    پس ای برادر کیهانی لطفا کتاب خدا را دستاویز اهداف پست 
    دنیائی خود مکن.

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 102968


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها