X
تبلیغات
زولا
غریبه ای آنسوتر
  
 
 
آرشیو
 
یکشنبه 4 آبان‌ماه سال 1382
انرژی هسته ای و ایران ...

خاطرتان هست که یکبار در این وبلاگ نوشتم: ما که نمی توانیم یک پیکان بدون عیب بسازیم، چطور می توانیم بمب اتم بسازیم و از پس پیچیدگیها و ظرافتهای تکنولوژل هسته ای بر آئیم؟ شاید برخی دوستان در آنزمان به بنده خندیده باشند و یا آن حرف را جدی نگرفته باشند. انجمن فیزیک ایران اما، پس از فرونشستن قال و قیلها بیانیه ای صادر کرده که قسمتهائی از آن را می توانید بخوانید:

انجمن فیزیک ایران طی بیانیه‌ای با اعلام این مطلب آورده است: دستیابی ایران به فناوری هسته‌ای موضوعی است که در ماه‌های گذشته لایه‌های مختلف اجتماعی را در داخل و خارج کشور به خود مشغول کرده بود. اکنون که بحث‌های پیرامون این موضوع فروکش کرده است، انجمن فیزیک ایران بنا به مسؤولیت اجتماعی‌اش در آگاه‌سازی علمی جامعه بیان می‌دارد که کشور ما شاید به دلیل رکود تاریخی چندصدساله در زمینه علمی و احساس شدید عقب‌افتادگی از جامعه بین‌المللی نیاز به موفقیت‌های مقطعی داشته باشد اما این موفقیت‌های مقطعی تنها غرور کاذب در جامعه ایجاد می‌کند و در نهایت توسعه پایدار ما را کند خواهد کرد.

در بخش دیگری از این بیانیه، انجمن فیزیک ایران متذکر شده است: ادعای دستیابی ایران به فناوری هسته‌ای و استفاده‌های صلح‌آمیز از آن، نبود حمایت از زیرساخت‌های ضعیف موجود و گاهی تخریب آنها، بی‌توجهی به تربیت نیروی انسانی متخصص در زمینه‌های علوم و فناوری هسته‌ای، حمایت نکردن از تحقیقات در این زمینه‌ها و فقدان آینده‌نگری لازم همگی حکایت از سست بنیان بودن این ادعا دارد و ما را از تبعات ناشی از ادعای دستاوردی که نداریم نگران می‌کند.

گفتنی است که پیش از این رئیس جمهوری و سایر مقامات عالی کشورمان بر دستیابی ایران به انرژی هسته‌ای توسط کارشناسان کشورمان تأکید کرده بودند. منبع: رویداد

خوشحالم از اینکه جمعی از متخصصان این رشته بالاخره به حرف آمدند و دو کلام حسابی در این زمینه نگاشتند.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 102970


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها